خوش آمدید, مهمان ! [ ثبت نام | ورود

فرم ثبت پزشکان

انرژي درماني چيست‌؟

بلاگ تیر ۲۷, ۱۳۹۷

انرژي درماني،علم‌ و هنري‌ باستاني‌ است‌ و یک نوع طب مکمل است كه‌ با استفاده‌ از پرانا ياكي‌ يا انرژي‌ حياتي‌ به‌معالجه‌ تمامي‌ كالبد انساني‌ پرداخته‌ و به‌ نام‌هاي‌ ديگر مانند چي‌كنگ‌درماني‌ (كي‌كنگ‌ ياشفاي‌ كي‌)، شفاي‌ رواني‌، شفاي‌ حياتي‌، شفا از طريق‌ دست‌ كشيدن‌، شفاي‌ مغناطيسي‌، شفاي‌ ايماني‌ و شفاي‌ موهبتي‌ هم‌ خوانده‌ مي‌شود.

انرژی درمانی از قوانين و انرژي هاي طبيعي هستند. در بدن ما نيروهايي وجود دارد كه به ما كمك مي‌كند تا بيماري ها و زخم‌هايمان خوب شوند، همين انرژي درماني است. بنابراين انرژي درماني چيزي جز استفاده از قانون Self healing يا قانون خودبهبودي نمي‌باشد. قانون نيروي حيات و قانون خودبهبودي از اصول انرژي درماني هستند. بنابراين انرژي درماني چيزي جز استفاده از قانون‌هاي درمان طبيعي نمي‌باشند. گاهی ممكن است بعضي افراد يا حتي سازمان ها با انرژي درماني مخالفت كنند و يا آن را رد كنند.
انرژي درماني چيزي نيست كه بشود آن را رد كرد، به خاطر همين كساني كه آن را رد مي‌كنند يا اطلاعي ندارند يا اينكه به صلاحشان است انرژي درماني را رد كنند. به هر حال انرژي درماني در ميان دوستان و مخالفان راه خود را پيدا كرده است. البته كساني بوده‌اند كه از موضوع انرژي درماني و عدم اطلاع مردم از انرژي درماني سوء استفاده‌هاي كرده‌اند. اما انرژي درماني يك مبحث كاملاً علمي است. هر چند در ايران آن را به عنوان يك علم نمي‌شناسند ولي در كشورهاي ديگر جز علوم مكمل مي‌باشد. زماني كه ما روش هاي درماني بوعلي سينا را مورد برسي قرار مي‌دهيم مي‌بينيم كه او نيز از انرژي درماني بي بهره نبوده است و سعي مي‌كند علاوه بر دارو چيز ديگري نيز در اختيار بيمارش قرار دهد تا به بهبودي او كمك كند. بنابراين انرژي درماني در فرهنگ ايراني نيز وجود داشته و دارد.
انرژي درماني با هيچ روش درماني مخالفت يا مبارزه نمي‌كند. اساس انرژي درماني بر پاكسازي انرژي هاي كثيف از بدن و جايگزين كردن انرژي هاي تميز مي‌باشد. روش هايي براي تشخيص بهتر در انرژي درماني به نام اسكن كردن وجود دارد. تكنيك‌هاي اسكن به ما كمك مي‌كند كه مطمئن شويم چه جاهايي از بيمار دچار مشكل شده است. يا چه جاهايي از نظر انرژيكي آسيب ديده است. پس انرژي درماني براي خود اصولي دارد و كساني كه ادعا مي‌كنند توانايي انجام اين روش را دارند بايد به تكنيك‌هاي علمي و عملي آن كاملاً آگاه باشند و بر روي آن ها تسلط يابند.


به هر حال انرژي درماني پس از طي شايد ده هزار سال هم اكنون به اينجا رسيده است كه مورد نقد و بررسي ما قرار مي‌گيرد. اين علم كهن همراه با تأثيرات عالي پرانا و انرژي حيات وارد تمام سيستم‌هاي درماني ما شده است كه ممكن است از آن اطلاعي نداشته باشيم. اما روش هايي همانند، طب گياهي، ماساژ، شياتسو، هميوپاتي، مغناطيس درماني، روش هاي الكساندر، كاپروپرانيك، هاله درماني، چاكرا درماني، يوگا درماني، شفاي لمسي، شفاي كوانتومي و بسياري از آن ها كه قابل ذكر در اينجا نيستند همه از قوانين پرانا يا انرژي درماني استفاده مي‌كنند. باشد كه انرژي درماني بتواند زندگي شما را متحول نمايد و در درمان بيماري هاي خودتان و عزيزانتان شما را ياري دهد.

پرانا يا كي‌
پرانا يا كي‌ همان‌ انرژي‌ حياتي‌ است‌ كه‌ بدن‌ را زنده‌ و سالم‌ نگه‌مي‌دارد. در يونان‌ آن را پنوما، پلي‌ نزي ها آن‌ را مانا و اعراب‌ دم‌ حيات‌ مي‌خوانند. شفاگر، پرانا يا انرژي‌ حياتي‌ يا دم‌ حيات‌ را به‌ بيمار منتقل‌ مي‌كند و بدين‌ ترتيب‌ بيمار بهبود مي‌يابد. در جريان‌ اين‌فرآيند آنچه‌ اصطلاحاً شفاي‌ معجزه‌آسا خوانده‌ مي‌شود رخ‌ مي‌دهد.
اساساً پرانا سه‌ منبع‌ اصلي‌ دارد: خورشيد، هوا و زمين‌. پراناي‌ خورشيد از نور خورشيدسرچشمه‌ مي‌گيرد. به‌ تمام‌ بدن‌ نيرو مي‌دهد و شرايط‌ تندرستي‌ آن را فراهم‌ مي‌كند، با حمام‌آفتاب‌ يا قرار گرفتن‌ در معرض‌ نور خورشيد به‌ مدت‌ ۵ تا ۱۰ دقيقه‌ يا نوشيدن‌ آبي‌ كه‌ درمعرض‌ آفتاب‌ بوده‌ است‌، مي‌توان‌ آن را به‌ دست‌ آورد. اين‌ پرانا قدرت‌ بسيار زيادي‌ دارد، وتماس‌ طولاني‌ مدت‌ با آن‌ موجب‌ آسيب‌ تمامي‌ كالبد جسماني‌ مي‌شود.
پراناي‌ موجود در هوا «پراناي‌ هوا» يا گويچه‌هاي‌ حياتي‌ هوا ناميده‌ مي‌شود. اين‌ پرانا،هنگام‌ تنفس‌ از طريق‌ ريه‌ها و يا مستقيماً توسط‌ مراكز انرژي‌ كالبد بيوپلاسميك‌ جذب‌ مي‌شود. اين‌ مراكز «چاكرا» ناميده‌ مي‌شوند. جذب‌ پراناي‌ هوا با تنفس‌ آهسته‌ و موزون‌بيش‌تر از زماني‌ است‌ كه‌ تنفس‌ سريع‌، كوتاه‌ و كم‌عمق‌ است‌. افرادي‌ كه‌ آموزش‌هاي‌ خاصي‌ديده‌اند، مي‌توانند آن را از خلال‌ سوراخ هاي‌ پوستي‌ نيز جذب‌ كنند.
پراناي‌ موجود در زمين‌ «پراناي‌ زمين‌» يا گويچه‌هاي‌ حياتي‌ زمين‌ ناميده‌ مي‌شود و ازطريق‌ كف‌ پا جذب‌ مي‌شود. اين‌ عمل‌ به‌ صورت‌ خودكار و ناآگاهانه‌ انجام‌ مي‌پذيرد. قدم‌زدن‌ با پاي‌ برهنه‌، ميزان‌ جذب‌ آن را افزايش‌ مي‌دهد.

ارسال نظر

 • چطور تنبیه کنیم

  by در مهر ۱۶, ۱۳۹۶ - 1 دیدگاه ها

  چطور تنبیه کنیم 12/16/2015 6:00:00 AM دکترحسن شاهمیری برزکی چطور تنبیه کنیم 25 آذر 1394 چطور تنبیه کنیم همه ی والدین در مورد تنبیه، عقاید شخصی مخصوصی دارند. چه آن هایی که آن را می پذیرند و یا رد می کنند، از تنبیه به عنوان یک روش آموزشی مناسب برای کودکانشان استفاده می کنند. وقتی که کودکتان را به اتاقش می فرستید، زمان تماشا کردن تلویزیون را محدود می کنید و به او اجازه ی بازی کردن با اسباب بازی مورد علاقه اش را نمی دهید؛ یا وقتی که به دنبال نزدیک شدن کودک به اجاق گاز، فریاد می کشید: «نکن!» در واقع برای اصلاح رفتارها از اصول تنبیه استفاده کرده اید. اگر می توانستیم کودکانمان را فقط با استفاده از روش های مثبت تربیت کنیم، خیلی عالی بود؛ اما نمی توانیم. برای آموختن الگوهای رفتاری شایسته، هم روش های مثبت و هم منفی لازم هستند. ما قصد نداریم تنبیه را بپذیریم یا رد کنیم. بلکه می خواهیم روش آن را بیاموزیم تا هنگامی که تنبیه به عنوان یک روش تربینی ضروری بود، تاثیر بیشتری داشته باشد. تنبیه به تنهایی نمی تواند نتایج دلخواه را فراهم کند. زیرا به طور کلی روشی منفی است. این روش به کودک می آ..

 • انرژي درماني چيست‌؟

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

  انرژی درمانی یا لمس درمانی یا هیلینگ سابقه جالبی دارد. خداوند در وجود همه انسان ها، انرژی را به ودیعه گذاشته است و حتی حیوانات نیز از این نعمت الهی بی بهره نیستند. به طوری كه وقتی یك حیوان متولد می شود و چهار دست و پا روی زمین می افتد به طوری كه قدرت بلندشدن ندارد، مادر آن حیوان، فرزند خود را «لیس» می زند و با انتقال نوعی انرژی به او كمك می كند تا برخیزد.

 • علت خواب زیاد چیست؟

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

  موسسه بین المللی خواب در مورد خواب بیش از اندازه به مردم هشدار داده و می گوید که این کار باعث افزایش خطر مرگ می شود. علت خواب زیاد می تواند نشانه یک بیماری دیگر باشد و اگر متوجه شدید که بیشتر از ۹ ساعت در روز می خوابید به پزشک مراجعه کنید تا از […]

 • دستاوردهای پزشکی شماره اول

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

    خانه تمیز افسردگی می‌آورد اگر شما هر روز خانه و وسایل‌تان را تمیز می‌کنید، بهتر است به یک روانشناس مراجعه کنید. محققان می‌گویند کسانی که میل زیادی به تمیز کردن و استفاده از وسایل استریل شده دارند نه تنها به آسم و آلرژی مبتلا می‌شوند، بلکه احتمالا از بیماری افسردگی هم رنج می‌برند.   […]

 • دست آورهای پزشکی شماره دوم

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

  مسواک زدن بلافاصله بعد غذا، دندان‌ را از بین می‌برد. اگر می‌خواهید دندان‌های سالمی داشته باشید، تا نیم ساعت بعد از غذا، مسواک نزنید. محققان معتقدند مصرف مایع‌های اسیدی بعد از غذا به مینای دندان آسیب می‌رساند و مسواک زدن تا نیم ساعت بعد از غذا هم می‌تواند چنین تاثیر مخربی روی دندان‌ها بگذارد.   […]