خوش آمدید, مهمان ! [ ثبت نام | ورود

فرم ثبت پزشکان

علت خواب زیاد چیست؟

اخبار پزشکی, بلاگ تیر ۲۷, ۱۳۹۷

موسسه بین المللی خواب در مورد خواب بیش از اندازه به مردم هشدار داده و می گوید که این کار باعث افزایش خطر مرگ می شود. علت خواب زیاد می تواند نشانه یک بیماری دیگر باشد و اگر متوجه شدید که بیشتر از ۹ ساعت در روز می خوابید به پزشک مراجعه کنید تا از وضعیت سلامتی تان اطمینان حاصل کنید.

نمی توانید زیاد بخوابید

اگر در طول شب نمی توانید خواب کافی و راحتی داشته باشید ( البته خواب شب در هر فردی متفاوت است)، حتما متوجه شده اید که صبح هم نمی توانید به راحتی بیدار شوید.

احساس کمبود خواب نشانه ی نداشتن خواب با کیفیت و کافی در شب است که باعث می شود نتوانید راحت بخوابید و دائم احساس خواب آلودگی دارید. در این مقاله در مورد کمبود خواب بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد.

اگر خواب کافی ندارید و علت خواب زیاد را نمیدانید، باید این مسئله را جدی بگیرید و به فکر درمان باشید تا بتوانید این کمبود ها را جبران کنید.

خوابیدن به دلیل کمبود خواب، زیاده خوابی محسوب نمی شود. نوجوانانی که وارد سن بلوغ می شوند، معمولا به خواب بیشتری نیاز پیدا می کنند. بنابراین با اینکه به نظر می رسد که زیاد از حد می خوابند، اما درداقع آن ها به اندازه ای که بدن شان نیاز دارد می خوابند.

اما اگر یک فرد بالغ بیشتر از ۹ ساعت و یک نوجوان بیشتر از ۱۰ ساعت بخوابد، باید بداند که بیش از اندازه ی طبیعی خوابیده است.

قدرت تفکر و نگرش ضعیف

اساسا هر چیزی که باعث نگه داشتن شما در رخت خواب و نخوابیدن شود را فکر و خیال می گویند. معمولا در زمستان بیشتر به چنین شرایطی دچار می شویم و به راحتی می توانید به بهانه ی سرد شدن تشک و تخت خود را بیدار نگه دارید.

درباره علت خواب زیاد نداشتن تمرکز و قدرت تفکر ضعیف می تواند چند دلیل داشته باشد:

 • افسردگی
 • عدم تحرک و پویایی
 • ترس
 • اضطراب
 • خستگی

مصرف مواد مضر

بر اساس گفته ی موسسه ملی مصرف الکل و الکلی ها در مورد موضوع علت خواب زیاد ، مصرف برخی مواد مانند الکل و دارو ها ممکن است باعث احساس خستگی و خواب آلودگی بیش از حد در شما شود.

Like
drdr likes this.

  

‏291 مشاهده کل, 2 امروز

  

ارسال نظر

 • چطور تنبیه کنیم

  by در مهر ۱۶, ۱۳۹۶ - 1 دیدگاه ها

  چطور تنبیه کنیم 12/16/2015 6:00:00 AM دکترحسن شاهمیری برزکی چطور تنبیه کنیم 25 آذر 1394 چطور تنبیه کنیم همه ی والدین در مورد تنبیه، عقاید شخصی مخصوصی دارند. چه آن هایی که آن را می پذیرند و یا رد می کنند، از تنبیه به عنوان یک روش آموزشی مناسب برای کودکانشان استفاده می کنند. وقتی که کودکتان را به اتاقش می فرستید، زمان تماشا کردن تلویزیون را محدود می کنید و به او اجازه ی بازی کردن با اسباب بازی مورد علاقه اش را نمی دهید؛ یا وقتی که به دنبال نزدیک شدن کودک به اجاق گاز، فریاد می کشید: «نکن!» در واقع برای اصلاح رفتارها از اصول تنبیه استفاده کرده اید. اگر می توانستیم کودکانمان را فقط با استفاده از روش های مثبت تربیت کنیم، خیلی عالی بود؛ اما نمی توانیم. برای آموختن الگوهای رفتاری شایسته، هم روش های مثبت و هم منفی لازم هستند. ما قصد نداریم تنبیه را بپذیریم یا رد کنیم. بلکه می خواهیم روش آن را بیاموزیم تا هنگامی که تنبیه به عنوان یک روش تربینی ضروری بود، تاثیر بیشتری داشته باشد. تنبیه به تنهایی نمی تواند نتایج دلخواه را فراهم کند. زیرا به طور کلی روشی منفی است. این روش به کودک می آ..

 • انرژي درماني چيست‌؟

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

  انرژی درمانی یا لمس درمانی یا هیلینگ سابقه جالبی دارد. خداوند در وجود همه انسان ها، انرژی را به ودیعه گذاشته است و حتی حیوانات نیز از این نعمت الهی بی بهره نیستند. به طوری كه وقتی یك حیوان متولد می شود و چهار دست و پا روی زمین می افتد به طوری كه قدرت بلندشدن ندارد، مادر آن حیوان، فرزند خود را «لیس» می زند و با انتقال نوعی انرژی به او كمك می كند تا برخیزد.

 • علت خواب زیاد چیست؟

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

  موسسه بین المللی خواب در مورد خواب بیش از اندازه به مردم هشدار داده و می گوید که این کار باعث افزایش خطر مرگ می شود. علت خواب زیاد می تواند نشانه یک بیماری دیگر باشد و اگر متوجه شدید که بیشتر از ۹ ساعت در روز می خوابید به پزشک مراجعه کنید تا از […]

 • دستاوردهای پزشکی شماره اول

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

    خانه تمیز افسردگی می‌آورد اگر شما هر روز خانه و وسایل‌تان را تمیز می‌کنید، بهتر است به یک روانشناس مراجعه کنید. محققان می‌گویند کسانی که میل زیادی به تمیز کردن و استفاده از وسایل استریل شده دارند نه تنها به آسم و آلرژی مبتلا می‌شوند، بلکه احتمالا از بیماری افسردگی هم رنج می‌برند.   […]

 • دست آورهای پزشکی شماره دوم

  by در تیر ۲۷, ۱۳۹۷ - 0 دیدگاه ها

  مسواک زدن بلافاصله بعد غذا، دندان‌ را از بین می‌برد. اگر می‌خواهید دندان‌های سالمی داشته باشید، تا نیم ساعت بعد از غذا، مسواک نزنید. محققان معتقدند مصرف مایع‌های اسیدی بعد از غذا به مینای دندان آسیب می‌رساند و مسواک زدن تا نیم ساعت بعد از غذا هم می‌تواند چنین تاثیر مخربی روی دندان‌ها بگذارد.   […]